See -mit on Wiktionary
{
"forms": [
{
"form": "-nit",
"tags": [
"plural"
]
}
],
"head_templates": [
{
"args": {
"1": "kl",
"2": "suffix",
"3": "plural",
"4": "-nit"
},
"expansion": "-mit (plural -nit)",
"name": "head"
}
],
"lang": "Greenlandic",
"lang_code": "kl",
"pos": "suffix",
"senses": [
{
"categories": [
{
"kind": "other",
"name": "Greenlandic entries with incorrect language header",
"parents": [],
"source": "w"
},
{
"kind": "other",
"name": "Pages with 2 entries",
"parents": [],
"source": "w"
},
{
"kind": "other",
"name": "Pages with entries",
"parents": [],
"source": "w"
}
],
"examples": [
{
"text": "illu (“house”) + -mit → illumit (“from the house”)",
"type": "example"
}
],
"glosses": [
"marks the ablative singular, equivalent to English from"
],
"id": "en--mit-kl-suffix-BgSMGpw8",
"links": [
[
"ablative",
"ablative#English"
],
[
"from",
"from#English"
]
],
"tags": [
"morpheme"
]
}
],
"word": "-mit"
}
{
"forms": [
{
"form": "no-table-tags",
"source": "inflection",
"tags": [
"table-tags"
]
},
{
"form": "se-infl-verb-odd",
"source": "inflection",
"tags": [
"inflection-template"
]
},
{
"form": "no gradation",
"source": "inflection",
"tags": [
"class"
]
},
{
"form": "-mit",
"source": "inflection",
"tags": [
"infinitive"
]
},
{
"form": "-meapmi",
"source": "inflection",
"tags": [
"noun-from-verb"
]
},
{
"form": "-meaddji",
"source": "inflection",
"tags": [
"participle",
"present"
]
},
{
"form": "-meamen",
"source": "inflection",
"tags": [
"inessive",
"noun-from-verb"
]
},
{
"form": "-meame",
"source": "inflection",
"tags": [
"inessive",
"noun-from-verb"
]
},
{
"form": "-man",
"source": "inflection",
"tags": [
"participle",
"past"
]
},
{
"form": "-meamis",
"source": "inflection",
"tags": [
"elative",
"noun-from-verb"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"agent",
"participle"
]
},
{
"form": "-mēmiin",
"source": "inflection",
"tags": [
"comitative",
"noun-from-verb"
]
},
{
"form": "-nkeahttá",
"source": "inflection",
"tags": [
"abessive"
]
},
{
"form": "-man",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"indicative",
"present",
"singular"
]
},
{
"form": "-min",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"indicative",
"past",
"singular"
]
},
{
"form": "-medjen",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"indicative",
"past",
"singular"
]
},
{
"form": "-mēhkon",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"imperative",
"singular"
]
},
{
"form": "-mat",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"present",
"second-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-mit",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"past",
"second-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-medjet",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"past",
"second-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-n",
"source": "inflection",
"tags": [
"imperative",
"second-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-ma",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"present",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mii",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"past",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mēhkos",
"source": "inflection",
"tags": [
"imperative",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mus",
"source": "inflection",
"tags": [
"imperative",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-metne",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"first-person",
"indicative",
"present"
]
},
{
"form": "-meimme",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"first-person",
"indicative",
"past"
]
},
{
"form": "-meadnu",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"first-person",
"imperative"
]
},
{
"form": "-meahppi",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"indicative",
"present",
"second-person"
]
},
{
"form": "-meidde",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"indicative",
"past",
"second-person"
]
},
{
"form": "-meahkki",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"imperative",
"second-person"
]
},
{
"form": "-meaba",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"indicative",
"present",
"third-person"
]
},
{
"form": "-meigga",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"indicative",
"past",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mēhkoska",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"imperative",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mit",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"indicative",
"plural",
"present"
]
},
{
"form": "-mat",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"indicative",
"plural",
"present"
]
},
{
"form": "-meimmet",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"indicative",
"past",
"plural"
]
},
{
"form": "-mēhkot",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"imperative",
"plural"
]
},
{
"form": "-meatnot",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"imperative",
"plural"
]
},
{
"form": "-mēhpet",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"plural",
"present",
"second-person"
]
},
{
"form": "-meiddet",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"past",
"plural",
"second-person"
]
},
{
"form": "-mēhket",
"source": "inflection",
"tags": [
"imperative",
"plural",
"second-person"
]
},
{
"form": "-mit",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"plural",
"present",
"third-person"
]
},
{
"form": "-me",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"past",
"plural",
"third-person"
]
},
{
"form": "-medje",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"past",
"plural",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mēhkoset",
"source": "inflection",
"tags": [
"imperative",
"plural",
"third-person"
]
},
{
"form": "-n",
"source": "inflection",
"tags": [
"connegative",
"indicative",
"present"
]
},
{
"form": "-man",
"source": "inflection",
"tags": [
"connegative",
"indicative",
"past"
]
},
{
"form": "-n",
"source": "inflection",
"tags": [
"connegative",
"imperative"
]
},
{
"form": "-mivččen",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"first-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"first-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-meaččan",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"potential",
"singular"
]
},
{
"form": "-mivččet",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"second-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"second-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-meaččat",
"source": "inflection",
"tags": [
"potential",
"second-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-mivččii",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-meš",
"source": "inflection",
"tags": [
"potential",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-meaš",
"source": "inflection",
"tags": [
"potential",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-meažžá",
"source": "inflection",
"tags": [
"potential",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mivččiime",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"dual",
"first-person"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"dual",
"first-person"
]
},
{
"form": "-mežže",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"first-person",
"potential"
]
},
{
"form": "-mivččiide",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"dual",
"second-person"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"dual",
"second-person"
]
},
{
"form": "-meažžabeahtti",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"potential",
"second-person"
]
},
{
"form": "-mivččiiga",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"dual",
"third-person"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"dual",
"third-person"
]
},
{
"form": "-meažžaba",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"potential",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mivččiimet",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"first-person",
"plural"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"first-person",
"plural"
]
},
{
"form": "-meažžat",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"plural",
"potential"
]
},
{
"form": "-mivččiidet",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"plural",
"second-person"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"plural",
"second-person"
]
},
{
"form": "-meažžabehtet",
"source": "inflection",
"tags": [
"plural",
"potential",
"second-person"
]
},
{
"form": "-mivčče",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"plural",
"third-person"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"plural",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mežžet",
"source": "inflection",
"tags": [
"plural",
"potential",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mivčče",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"connegative"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"connegative"
]
},
{
"form": "-meš",
"source": "inflection",
"tags": [
"connegative",
"potential"
]
},
{
"form": "-meaš",
"source": "inflection",
"tags": [
"connegative",
"potential"
]
},
{
"form": "-meačča",
"source": "inflection",
"tags": [
"connegative",
"potential"
]
}
],
"head_templates": [
{
"args": {
"1": "se",
"2": "suffix",
"cat2": "verb-forming suffixes"
},
"expansion": "-mit",
"name": "head"
}
],
"inflection_templates": [
{
"args": {
"1": "-m"
},
"name": "se-infl-verb-odd"
}
],
"lang": "Northern Sami",
"lang_code": "se",
"pos": "suffix",
"senses": [
{
"alt_of": [
{
"word": "-nit"
},
{
"word": "attached to stems ending in -l or -s"
}
],
"categories": [
{
"kind": "other",
"name": "Northern Sami entries with incorrect language header",
"parents": [],
"source": "w"
},
{
"kind": "other",
"name": "Pages with 2 entries",
"parents": [],
"source": "w"
},
{
"kind": "other",
"name": "Pages with entries",
"parents": [],
"source": "w"
}
],
"glosses": [
"Variant of -nit, attached to stems ending in -l or -s."
],
"id": "en--mit-se-suffix-Jrs6CtYo",
"links": [
[
"-nit",
"-nit#Northern_Sami"
]
],
"tags": [
"alt-of",
"alternative",
"morpheme"
]
}
],
"word": "-mit"
}
{
"forms": [
{
"form": "-nit",
"tags": [
"plural"
]
}
],
"head_templates": [
{
"args": {
"1": "kl",
"2": "suffix",
"3": "plural",
"4": "-nit"
},
"expansion": "-mit (plural -nit)",
"name": "head"
}
],
"lang": "Greenlandic",
"lang_code": "kl",
"pos": "suffix",
"senses": [
{
"categories": [
"Greenlandic entries with incorrect language header",
"Greenlandic lemmas",
"Greenlandic suffixes",
"Pages with 2 entries",
"Pages with entries"
],
"examples": [
{
"text": "illu (“house”) + -mit → illumit (“from the house”)",
"type": "example"
}
],
"glosses": [
"marks the ablative singular, equivalent to English from"
],
"links": [
[
"ablative",
"ablative#English"
],
[
"from",
"from#English"
]
],
"tags": [
"morpheme"
]
}
],
"word": "-mit"
}
{
"forms": [
{
"form": "no-table-tags",
"source": "inflection",
"tags": [
"table-tags"
]
},
{
"form": "se-infl-verb-odd",
"source": "inflection",
"tags": [
"inflection-template"
]
},
{
"form": "no gradation",
"source": "inflection",
"tags": [
"class"
]
},
{
"form": "-mit",
"source": "inflection",
"tags": [
"infinitive"
]
},
{
"form": "-meapmi",
"source": "inflection",
"tags": [
"noun-from-verb"
]
},
{
"form": "-meaddji",
"source": "inflection",
"tags": [
"participle",
"present"
]
},
{
"form": "-meamen",
"source": "inflection",
"tags": [
"inessive",
"noun-from-verb"
]
},
{
"form": "-meame",
"source": "inflection",
"tags": [
"inessive",
"noun-from-verb"
]
},
{
"form": "-man",
"source": "inflection",
"tags": [
"participle",
"past"
]
},
{
"form": "-meamis",
"source": "inflection",
"tags": [
"elative",
"noun-from-verb"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"agent",
"participle"
]
},
{
"form": "-mēmiin",
"source": "inflection",
"tags": [
"comitative",
"noun-from-verb"
]
},
{
"form": "-nkeahttá",
"source": "inflection",
"tags": [
"abessive"
]
},
{
"form": "-man",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"indicative",
"present",
"singular"
]
},
{
"form": "-min",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"indicative",
"past",
"singular"
]
},
{
"form": "-medjen",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"indicative",
"past",
"singular"
]
},
{
"form": "-mēhkon",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"imperative",
"singular"
]
},
{
"form": "-mat",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"present",
"second-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-mit",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"past",
"second-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-medjet",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"past",
"second-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-n",
"source": "inflection",
"tags": [
"imperative",
"second-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-ma",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"present",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mii",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"past",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mēhkos",
"source": "inflection",
"tags": [
"imperative",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mus",
"source": "inflection",
"tags": [
"imperative",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-metne",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"first-person",
"indicative",
"present"
]
},
{
"form": "-meimme",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"first-person",
"indicative",
"past"
]
},
{
"form": "-meadnu",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"first-person",
"imperative"
]
},
{
"form": "-meahppi",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"indicative",
"present",
"second-person"
]
},
{
"form": "-meidde",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"indicative",
"past",
"second-person"
]
},
{
"form": "-meahkki",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"imperative",
"second-person"
]
},
{
"form": "-meaba",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"indicative",
"present",
"third-person"
]
},
{
"form": "-meigga",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"indicative",
"past",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mēhkoska",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"imperative",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mit",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"indicative",
"plural",
"present"
]
},
{
"form": "-mat",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"indicative",
"plural",
"present"
]
},
{
"form": "-meimmet",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"indicative",
"past",
"plural"
]
},
{
"form": "-mēhkot",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"imperative",
"plural"
]
},
{
"form": "-meatnot",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"imperative",
"plural"
]
},
{
"form": "-mēhpet",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"plural",
"present",
"second-person"
]
},
{
"form": "-meiddet",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"past",
"plural",
"second-person"
]
},
{
"form": "-mēhket",
"source": "inflection",
"tags": [
"imperative",
"plural",
"second-person"
]
},
{
"form": "-mit",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"plural",
"present",
"third-person"
]
},
{
"form": "-me",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"past",
"plural",
"third-person"
]
},
{
"form": "-medje",
"source": "inflection",
"tags": [
"indicative",
"past",
"plural",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mēhkoset",
"source": "inflection",
"tags": [
"imperative",
"plural",
"third-person"
]
},
{
"form": "-n",
"source": "inflection",
"tags": [
"connegative",
"indicative",
"present"
]
},
{
"form": "-man",
"source": "inflection",
"tags": [
"connegative",
"indicative",
"past"
]
},
{
"form": "-n",
"source": "inflection",
"tags": [
"connegative",
"imperative"
]
},
{
"form": "-mivččen",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"first-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"first-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-meaččan",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"potential",
"singular"
]
},
{
"form": "-mivččet",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"second-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"second-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-meaččat",
"source": "inflection",
"tags": [
"potential",
"second-person",
"singular"
]
},
{
"form": "-mivččii",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-meš",
"source": "inflection",
"tags": [
"potential",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-meaš",
"source": "inflection",
"tags": [
"potential",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-meažžá",
"source": "inflection",
"tags": [
"potential",
"singular",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mivččiime",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"dual",
"first-person"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"dual",
"first-person"
]
},
{
"form": "-mežže",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"first-person",
"potential"
]
},
{
"form": "-mivččiide",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"dual",
"second-person"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"dual",
"second-person"
]
},
{
"form": "-meažžabeahtti",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"potential",
"second-person"
]
},
{
"form": "-mivččiiga",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"dual",
"third-person"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"dual",
"third-person"
]
},
{
"form": "-meažžaba",
"source": "inflection",
"tags": [
"dual",
"potential",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mivččiimet",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"first-person",
"plural"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"first-person",
"plural"
]
},
{
"form": "-meažžat",
"source": "inflection",
"tags": [
"first-person",
"plural",
"potential"
]
},
{
"form": "-mivččiidet",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"plural",
"second-person"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"plural",
"second-person"
]
},
{
"form": "-meažžabehtet",
"source": "inflection",
"tags": [
"plural",
"potential",
"second-person"
]
},
{
"form": "-mivčče",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"plural",
"third-person"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"plural",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mežžet",
"source": "inflection",
"tags": [
"plural",
"potential",
"third-person"
]
},
{
"form": "-mivčče",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-i",
"connegative"
]
},
{
"form": "-",
"source": "inflection",
"tags": [
"conditional",
"conditional-ii",
"connegative"
]
},
{
"form": "-meš",
"source": "inflection",
"tags": [
"connegative",
"potential"
]
},
{
"form": "-meaš",
"source": "inflection",
"tags": [
"connegative",
"potential"
]
},
{
"form": "-meačča",
"source": "inflection",
"tags": [
"connegative",
"potential"
]
}
],
"head_templates": [
{
"args": {
"1": "se",
"2": "suffix",
"cat2": "verb-forming suffixes"
},
"expansion": "-mit",
"name": "head"
}
],
"inflection_templates": [
{
"args": {
"1": "-m"
},
"name": "se-infl-verb-odd"
}
],
"lang": "Northern Sami",
"lang_code": "se",
"pos": "suffix",
"senses": [
{
"alt_of": [
{
"word": "-nit"
},
{
"word": "attached to stems ending in -l or -s"
}
],
"categories": [
"Northern Sami entries with incorrect language header",
"Northern Sami lemmas",
"Northern Sami odd verbs",
"Northern Sami suffixes",
"Northern Sami verb-forming suffixes",
"Pages with 2 entries",
"Pages with entries"
],
"glosses": [
"Variant of -nit, attached to stems ending in -l or -s."
],
"links": [
[
"-nit",
"-nit#Northern_Sami"
]
],
"tags": [
"alt-of",
"alternative",
"morpheme"
]
}
],
"word": "-mit"
}
Download raw JSONL data for -mit meaning in All languages combined (9.4kB)
This page is a part of the kaikki.org machine-readable All languages combined dictionary. This dictionary is based on structured data extracted on 2026-01-16 from the enwiktionary dump dated 2026-01-01 using wiktextract (d1270d2 and 9905b1f). The data shown on this site has been post-processed and various details (e.g., extra categories) removed, some information disambiguated, and additional data merged from other sources. See the raw data download page for the unprocessed wiktextract data.
If you use this data in academic research, please cite Tatu Ylonen: Wiktextract: Wiktionary as Machine-Readable Structured Data, Proceedings of the 13th Conference on Language Resources and Evaluation (LREC), pp. 1317-1325, Marseille, 20-25 June 2022. Linking to the relevant page(s) under https://kaikki.org would also be greatly appreciated.